Projekt „Życiowy Start”, Program Phare 2002 „ Promocja Wzrostu Zatrudnienia Wśród Młodzieży” skierowany był do bezrobotnych absolwentów szkół wyższych mieszkających na terenie Powiatu Pszczyńskiego. Jego celem było zwiększenie szans absolwentów szkół wyższych na rynku pracy.

W pierwszym etapie projektu, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z kompleksowego programu szkoleniowo- doradczy, którego celem było zdefiniowanie ich predyspozycji zawodowych. W drugim etapie projektu absolwenci wzięli udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe o tematyce dostosowanej do ich predyspozycji oraz do oczekiwań potencjalnych pracodawców. Na drugi etap realizacji projektu składały się także 3- miesięczne szkolenia w miejscu pracy, podczas których beneficjenci zdobyli doświadczenie zawodowe. W ramach projektu uczestnicy współpracowali w poszukiwaniu zatrudnienia z pośrednikiem pracy.

Lidera Projektu - Fundację Edukacja Bez Granic, w realizacji przedsięwzięcia wspierał Partner- Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, a także instytucje współpracujące: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie oraz Stowarzyszenie Gospodarcze Ziemi Pszczyńskiej. Instytucją Wdrażającą była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Projekt w 88,5 % był finansowany ze środków Unii Europejskiej,
11, 5 % pokrył wkład własny Fundacji.

Program Phare 2003
Aktywne formy zwalczania bezrobocia.  Wsparcie na rzecz zatrudnienia osób, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia