Bezpłatne szkolenia dla absolwentów szkół wyższych
powiatu pszczyńskiego.

W powiecie pszczyńskim trwa Projekt Życiowy Start, realizowany w ramach krajowego programu Phare 2002 RZL Promocja Wzrostu Zatrudnienia Wśród Młodzieży. Projekt, który skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, mieszkających na terenie powiatu pszczyńskiego, trwać będzie do końca czerwca 2005 roku.

Na czym polega projekt

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności uczestników na rynku pracy oraz udzielenie im pomocy w znalezieniu zatrudnienia. Cele będą osiągnięte w dwóch etapach:

1. Tworzenie Indywidualnego Planu Działania (IPD) - to kompleksowy proces doradczy oraz warsztaty edukacyjne, których efektem będzie wyznaczenie ścieżki rozwoju zawodowego uczestników projektu.
  2. Realizacja ścieżki wyznaczonej w Indywidualnym Planie Działania (IPD) poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach zawodowych, a także w zajęciach przygotowujących do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Beneficjenci projektu zdobędą także wiedzę na temat zasad rekrutacji w firmach, przygotowania aplikacji życiorysu zawodowego, listu motywacyjnego, a także autoprezentacji.

W wyniku cyklu indywidualnych i grupowych spotkań, warsztatów każdy z uczestników stworzy swoje portfolio.

W poszukiwaniu pracy absolwentów wspomagać będą profesjonalni pośrednicy pracy. Osobom które postanowią rozpocząć własną działalność gospodarczą zapewniamy pomoc doradczą.

Kto go realizuje

Projekt jest realizowany przez Fundację Edukacja Bez Granic wraz z partnerem lokalnym - Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej , we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Pszczynie oraz Stowarzyszeniem Gospodarczym Ziemi Pszczyńskie.

Dodatkowe informacje dostępne:
(032) 209 12 87, (0-32) 212 99 99,
start@e-fundacja.pl

Program Phare 2003
Aktywne formy zwalczania bezrobocia.  Wsparcie na rzecz zatrudnienia osób, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia